97 PIELGRZYMKA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA NA JASNĄ GÓRĘ

97 PIELGRZYMKA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA NA JASNĄ GÓRĘ

 

 

22 maja 2021 roku

Jasna Góra

Dzień skupienia środowiska medycznego

Program:

10.00 – zawiązanie wspólnoty

          – konferencja

12.00 – modlitwa Regina coeli 

– konferencja

13.00 – przerwa obiadowa

15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu

          – sakrament Pojednania i Pokuty

          – Litania loretańska

16.30 – Eucharystia, wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego

          – zakończenie dnia skupienia

Prowadzący: o. Mariusz Chyrowski CSsR

Miejsce: kaplica św. Józefa w Halach Jasnogórskich (ul. Klasztorna)

Zgłoszenia indywidualne i grupowe (dla celów logistycznych) prosimy przesyłać do 21 maja br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem przepisów sanitarno-epidemicznych.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wpr. R.S.

 

27.04.2021 Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Hanny Chrzanowskiej

27.04.2021 Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Hanny Chrzanowskiej

W Katedrze Warszawsko-Praskiej 27 kwietnia 2021 roku sprawowana była z udziałem katolickich stowarzyszeń pielęgniarek KSPiPP  i lekarzy OM KSLP , Msza Święta dziękczynna za beatyfikację bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, działaczki charytatywnej, pedagog, instruktorki i prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego.

 

Homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia. Cała homilia przyjęła formę modlitwy do błogosławionej, a w jednym z jej punktów kapłan podziękował za codzienne orędownictwo błogosławionej nad osobami posługującymi przy chorych i cierpiących:

Haniu, mam do Ciebie jedną prośbę, taką osobistą – proszę Cię, abyś u Jezusa Dobrego Pasterza, wyprosiła też potrzebne dary i łaski dla kapelanów o wrażliwość, o służbę, a także o odwagę. To tyle Haniu, przyjmij tę modlitwę i zanieś ją do Jezusa, bo płynie ona ze szczerego serca. Ja ją głośno wypowiadam, ale wszyscy tu zgromadzeni – twoje koleżanki i koledzy podpisują się pod nią. Tyle kwiatów przynieśli dzisiaj, to znaczy, że są Bogu i Tobie wdzięczni, że jesteś ich Orędowniczką w niebie.

Beatyfikacja błogosławionej Hanny Chrzanowskiej odbyła się 28 kwietnia 2018 r. w Łagiewnikach. Urodzona w Warszawie, a pracująca w Krakowie pielęgniarka podejmowała opiekę wobec każdego chorego mówiąc zawsze, że to nie obowiązek, a przyjemność i powołanie.

 

Poczty sztandarowe z Krakowa, Częstochowy, Ostrołęki, Katowic i Warszawy. 

 

 

 

GALERIA FOTO:

https://www.flickr.com/photos/diecezjawarszawskopraska/sets/72157719044023053/with/51143937941/

 

Wpr. R.S.

 

Modlitwa w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Modlitwa w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Jest mi niezmiernie przyjemnie poinformować, że 23 Lutego 2021r o godzinie 12:00 w Kościele p/w. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie ul. Myśliborska 100 na Tarchominie, modliliśmy się w czasie Mszy św. w intencji życia, w intencji matek w stanie błogosławionym i matek z małymi dziećmi oraz o rychłą beatyfikację  Służebnicy Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Mszy św. Przewodniczył JE Bp Romuald Kamiński Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej i jednocześnie Duszpasterz Służby Zdrowia z ramienia KEP.

W swojej homilii JE Biskup Romuald Kamiński ukazał nam między innymi jak wielka jest godność każdego człowieka. Każdy  człowiek jest ważny dla Boga Ojca i Jego Syna. Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, a nawet Jego dziedzicami.

JE Biskup także zwrócił nam uwagę na Słowo Boże. Wszystko co czynimy, czy bierzemy udział w Eucharystii, czy w Nabożeństwie, czy też w Liturgii Słowa, jesteśmy zanurzeni w Słowie Bożym, które jest żywe, które jest zdolne przemienić nasze serca i życie.

W  Uroczystej Eucharystii uczestniczyły koleżanki pielęgniarki i położne z Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wraz z Panią Przewodniczącą Anną Dudzińską. Mszę ubogacił  pięknie śpiewający Chór WOIPiP oraz poczet sztandarowy.

Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich przy sztandarze reprezentowali: Pan Michał Stanis, koleżanki pielęgniarki:  Iwona  Stanis  i Krystyna Starosta.

  

Wzruszającym momentem była procesja z Darami Ołtarza, w której uczestniczyły mamy z maleńkimi dziećmi w wózkach, mamy w stanie błogosławionym. Procesję zamykała  nasza koleżanka położna Agnieszka Ryczek.

 

 

 

  

   

Pani Krystyna Starosta Prezes KSPiPP  Oddz. Warszawskiego udzieliła krótkiego wywiadu na w/w temat w Radio Warszawa - 106,2 o godz. 15:30. „Między innymi powiedziała, że Służebnica Boża Stanisława Leszczyńska jest bardzo ważna dla wszystkich pielęgniarek, położnych i personelu medycznego.  Uważam, że  także dla całego społeczeństwa, ponieważ była Osobą pełną miłości do Boga i ludzi. Cały czas była za życiem. Mężna i odważna, bo stojąc przed hitlerowcem, który zabijał dzieci - mówiła „NIE nigdy nie wolno zabijać dzieci.”

  

Na zakończenie Mszy św. wszyscy odmówili modlitwę w intencji Służebnicy Bożej  Stanisławy Leszczyńskiej o  wyniesienie Jej na ołtarze świętych.
Z serca dziękuję JE Bp Romualdowi Kamińskiemu, Księdzu Proboszczowi Piotrowi Jędrzejewskiemu za gościnę w Pięknej Świątyni, dziękuję Księdzu Jackowi Wardęskiemu za obecność w koncelebrze. Dziękuję wszystkim ministrantom, wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać za współpracę Moim Koleżankom Położnym i Koleżankom Pielęgniarkom, za modlitwę i trud ofiarowany drugiemu  człowiekowi.

                                                         Krystyna Starosta – Prezes Oddziału Warszawa KSPiPP.

 Wpr. R.S.

 

ZARZĄD GŁÓWNY KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH POLSKICH
UL. RADNA 14 , 00-341 WARSZAWA
NIP 525-15-75-143  REGON 011-206-701

Copyright (c) Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich 2013. All rights reserved.
Designed by mixwebtemplates.com