Modlitwa w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Modlitwa w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Jest mi niezmiernie przyjemnie poinformować, że 23 Lutego 2021r o godzinie 12:00 w Kościele p/w. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie ul. Myśliborska 100 na Tarchominie, modliliśmy się w czasie Mszy św. w intencji życia, w intencji matek w stanie błogosławionym i matek z małymi dziećmi oraz o rychłą beatyfikację  Służebnicy Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Mszy św. Przewodniczył JE Bp Romuald Kamiński Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej i jednocześnie Duszpasterz Służby Zdrowia z ramienia KEP.

W swojej homilii JE Biskup Romuald Kamiński ukazał nam między innymi jak wielka jest godność każdego człowieka. Każdy  człowiek jest ważny dla Boga Ojca i Jego Syna. Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, a nawet Jego dziedzicami.

JE Biskup także zwrócił nam uwagę na Słowo Boże. Wszystko co czynimy, czy bierzemy udział w Eucharystii, czy w Nabożeństwie, czy też w Liturgii Słowa, jesteśmy zanurzeni w Słowie Bożym, które jest żywe, które jest zdolne przemienić nasze serca i życie.

W  Uroczystej Eucharystii uczestniczyły koleżanki pielęgniarki i położne z Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wraz z Panią Przewodniczącą Anną Dudzińską. Mszę ubogacił  pięknie śpiewający Chór WOIPiP oraz poczet sztandarowy.

Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich przy sztandarze reprezentowali: Pan Michał Stanis, koleżanki pielęgniarki:  Iwona  Stanis  i Krystyna Starosta.

  

Wzruszającym momentem była procesja z Darami Ołtarza, w której uczestniczyły mamy z maleńkimi dziećmi w wózkach, mamy w stanie błogosławionym. Procesję zamykała  nasza koleżanka położna Agnieszka Ryczek.

 

 

 

  

   

Pani Krystyna Starosta Prezes KSPiPP  Oddz. Warszawskiego udzieliła krótkiego wywiadu na w/w temat w Radio Warszawa – 106,2 o godz. 15:30. „Między innymi powiedziała, że Służebnica Boża Stanisława Leszczyńska jest bardzo ważna dla wszystkich pielęgniarek, położnych i personelu medycznego.  Uważam, że  także dla całego społeczeństwa, ponieważ była Osobą pełną miłości do Boga i ludzi. Cały czas była za życiem. Mężna i odważna, bo stojąc przed hitlerowcem, który zabijał dzieci – mówiła „NIE nigdy nie wolno zabijać dzieci.”

  

Na zakończenie Mszy św. wszyscy odmówili modlitwę w intencji Służebnicy Bożej  Stanisławy Leszczyńskiej o  wyniesienie Jej na ołtarze świętych.
Z serca dziękuję JE Bp Romualdowi Kamińskiemu, Księdzu Proboszczowi Piotrowi Jędrzejewskiemu za gościnę w Pięknej Świątyni, dziękuję Księdzu Jackowi Wardęskiemu za obecność w koncelebrze. Dziękuję wszystkim ministrantom, wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać za współpracę Moim Koleżankom Położnym i Koleżankom Pielęgniarkom, za modlitwę i trud ofiarowany drugiemu  człowiekowi.

                                                         Krystyna Starosta – Prezes Oddziału Warszawa KSPiPP.

 Wpr. R.S.