Oddział KSPiPP

Jelenia Góra

Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich

Skład zarządu

Prezes

Anna Chocimska-Ogórek

WicePrezes

Elżbieta Słojewska-Poznańska

Sekretarz

Joanna Tomoń

Skarbnik

Danuta Cichocka

Duszpasterz

Ksiądz

Dariusz Markowicz

E-mail

jeleniagora@kspipp.pl

Telefon

885-304-102

Adres

ul. Stanisława Moniuszki 12
58-506 Jelenia Góra

Spotkania

Spotkania formacyjne Oddziału Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich z siedzibą w Jeleniej Górze odbywają się w drugi piątek miesiąca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00 w szpitalnej kaplicy p/w św. Jadwigi Śląskiej w WCSKJ w Jeleniej Górze. Po Mszy Świętej katecheza prowadzona przez opiekuna duchowego. Po katechezie, w zależności od miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa, Różaniec. 

Informacje o oddziale

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich Diecezji Legnickiej powstał z inicjatywy położnej Anny Chocimskiej-Ogórek oraz pielęgniarek i położnych z Jeleniej Góry.   22.10.2023 r. (w pierwszą sobotę po święcie św. Łukasza Ewangelisty – patrona osób związanych z medycyną) w Legnicy, odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia Służby Zdrowia Diecezji Legnickiej. Z zaproszenia skorzystali lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, którzy na co dzień żyją i pracują m.in. w Jeleniej Górze, Legnicy, Zgorzelcu, Bolesławcu. Całemu spotkaniu towarzyszyły relikwie świętego Jana Pawła II, świętego Józefa Moscatiego oraz błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Wśród pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych zrodziło się pragnienie powołania do życia Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich Diecezji Legnickiej. Przekonanie o potrzebie zrzeszenia wspólnoty osób wierzących, które na co dzień niosą pomoc jako personel medyczny, stało się krokiem do realizacji celów. Zgodnie ze statutem, po otrzymaniu zgody przez Zarząd Główny KSPIPP, zgody i błogosławieństwa Jego Ekscelencji Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, dnia 12.01.2023r. odbyło się pierwsze posiedzenie założycielskie. Na posiedzeniu wybrano zarząd tymczasowy. Dnia 09.02.2023r. zostaliśmy wpisani do KRS, a 08.03.2023r. wybrano Zarząd Stały Oddziału Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich z siedzibą w Jeleniej Górze. Opiekunem duchowym, z nominacji biskupiej, został ks. Dariusz Markowicz – Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia i Osób Chorych, kapelan szpitala WCSKJ.

Kierując się wartościami chrześcijańskimi, nauką społeczną Kościoła katolickiego, pragniemy kultywować wszelkie działanie, którego źródłem jest dobro pochodzące od Boga. Jako członkowie będziemy realizować cele i zadania KSPIPP.