Nasza obecność w pielgrzymce na Jasną Górę – maj 2014 r.

 Drogie Koleżanki Pielęgniarki i Położne.

 W dniach 23-25 maja 2014 r. uczestniczyłyśmy w rekolekcjach i 90 -ej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Służby Zdrowia na Jasnej Górze,
u stóp Naszej Ukochanej Matki. Rekolekcjom przewodniczył Ks. dr Wojciech Bartoszek Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Wszystkie konferencje wygłoszone przez Ks. Wojciecha były przepojone duchem miłości do Boga, chorych i do nas uczestniczących w tych rekolekcjach. Zostaliśmy nazwani przyjaciółmi i współpracownikami Dobrego Boga, gdyż zakorzenieni w ewangelii Chrystusowej służymy chorym, cierpiącym, niosąc im nadzieję. Było nas bardzo dużo. Lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, rehabilitanci, aptekarze, diagności i inne zawody medyczne. Byliśmy tam, gdzie powinniśmy – w domu Matki Życia, która mówiła do naszych serc i sumień, dodawała odwagi przez słowa Swojego Syna, że “Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt.10,32). Cała Służba Zdrowia obecna na Jasnej Górze szukała pomocy i wskazówek, jak uzdrowić “chorą służbę zdrowia”, aby ona zawsze widziała w swojej służbie drugiego człowieka.

 

Z serca dziękuję wszystkim Koleżankom z Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich za tak liczną obecność w spotkaniu  jubileuszowym XX -lecia istnienia  KSPiPP. Dziękuję J E Bp Stefanowi Regmuntowi, prof. Ks. Stanisławowi Warzeszakowi Krajowemu Duszpasterzowi Służby Zdrowia, wszystkim kapłanom, którzy uczestniczyli w tym radosnym dla nas wydarzeniu. Pragnę podziękować za obecność i piękny wykład na temat “Etos pielęgniarki katolickiej”, wygłoszony przez  Ks. Józefa Jachimczaka CM, byłego Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia, założyciela KSPiPP. Bóg zapłać Księże Józefie. Dziękuję wszystkim Koleżankom, które brały udział w prowadzeniu Drogi Krzyżowej. Dziękuję za piękny śpiew, zwłaszcza p. Marii z Poznania. Szczególne podziękowanie składam kol. Iwonie Stanis autorce pięknej i głębokiej treści stacji Drogi Krzyżowej, Ks. Jackowi Wardęskiemu, kapelanowi pielęgniarek warszawskich za wsparcie i modlitwę oraz O. Józefowi Gołębiowskiemu paulinowi, bez którego pracy związanej z nagłośnieniem nie byłoby możliwe uczestniczenie i rozważanie Drogi krzyżowej. Treść stacji Drogi Krzyżowej, która była oparta na nauczaniu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, za zgodą autorki, p. mgr Iwony Stanis (sekretarz Z.Gł. KSPiPP) umieszczam na naszej stronie. Chciałam nadmienić, że w godzinie dialogu, w której uczestniczyłam (w piątek 23.05.2014 r.) poruszana była sprawa klauzuli sumienia podczas, której przedstawiłam list otwarty w sprawie obrony  p. Agaty Rejman, położnej z Rzeszowa. List został rozdany uczestnikom spotkania. Kończąc pragnę zwrócić się do Kolegów Lekarzy z serdecznym podziękowaniem za odwagę złożenia Deklaracji Wiary. Jesteśmy z Wami.

Z darem modlitwy Krystyna Starosta Prezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.